Aktualności

Szyszka na wiosnę!

Kochani...
Bardzo, bardzo ciężko przyszło nam podjąć tę decyzję i żaden post nie odda tego co w nas się działo.
 
Jeszcze do dziś byliśmy pewni, że uda się nam z Wami spotkać i Bieg o Złotą Szyszkę w jesienno-zimowej odsłonie się odbędzie.
Dołożyliśmy wszelkich starań by tak było. Nie mniej musimy być odpowiedzialnym Organizatorem i chcemy tworzyć biegi i wydarzenia na wysokim poziomie.
Nie wyobrażamy sobie zatem, aby zostawić Was bez zaplecza medycznego. Na tę chwilę nie mamy gwarancji, że w razie wypadku będziemy w stanie udzielić Wam pomocy i zadbać o Wasze zdrowie. Zespoły medyczne z nami współpracujące są mocno obciążone i nie są w stanie wspomóc nas z zabezpieczeniem zawodów. Pamiętacie, jak zbieraliśmy na środki ochrony dla szpitali podczas pierwszej fali pandemii? Może tym razem właśnie ta decyzja, rozsądna decyzja, choć odrobinę pomoże tym, którzy walczą o zdrowie i życie innych. Do tego w naszym otoczeniu ( i Waszym zapewne też ) pojawia się coraz więcej zachorowań i izolacji związanych z pandemią.
Robić coś na siłę, tylko po to, aby się zdarzyło, bez szacunku dla Was, dla Waszej pasji, zdrowia... mija się z celem.
Nie chcemy tak.
Uważamy, że przeniesienie 7 Biegu o Złotą szyszkę na wiosnę jest najrozsądniejszym wyjściem. Wstępnie proponujemy termin 24. 04. 2021 r. Wiosna, to także piękny okres i mamy nadzieję, że wtedy wszystko się uda.
Ponieśliśmy już praktycznie wszystkie koszty związane z organizacją zawodów. Mamy medale, statuetki, nagrody, śliczne kubeczki... wszystko to będzie na Was czekać!
Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w zawodach w nowym terminie, mogą bez dodatkowych opłat przepisać swój pakiet na inną osobę.
Do czasu zawodów postaramy się organizować treningi, wyzwania, może wpadną też podczas nich jakieś upominki, aby jakoś Wam wynagrodzić sytuację. Będziemy z Wami i nie pozwolimy Wam zapaść w "zimowy sen".
Pozostaje nam tylko przeprosić i wspólnie z Wami czekać na lepszy czas. Musimy to razem przetrwać i zrobimy to!