Ranking międzyklubowy 2016

WAŻNE!  

Stan rankingu po Biegu ulicznym na 10km w Żorach Zobacz

Stan rankingu po Biegu Jastrzębaska Dziesiątka Zobacz

Stan rankingu po II Półmaratonie Fantoma Zobacz

Stan rankingu po Breńskich Kierpcach Zobacz

Stan rankingu po Półmaraton w Bielsku-Białej i Rybniku Zobacz

Stan rankingu po Cross Świętojański Zobacz

Stan rankingu po V Carbo Asecura Biegu Pszczyńskim: Zobacz

Stan rankingu po Biegu Fiata: Zobacz

Stan rankingu po Jastrzębiu (5km dla kobiet): Zobacz

Stan rankingu po Fortunie: Zobacz

Stan rankingu po ParkRun Cieszyn: Zobacz

Stan rankingu po drugim biegu: Zobacz

Stan rankingu po pierwszym biegu: Zobacz

 

--- 

REGUŁY WSPÓŁZAWODNICTWA MIĘDZYKLUBOWEGO

Współzawodnictwo odbędzie się w okresie marzec-listopad 2016.
Grupy biorące udział (kluby): Ultra Beskid Sport, RYTM Czechowice-Dziedzice, Klub Biegacza Fartlek, Biegiem przez Chybie, Olza Cieszyn, HRMax Żory, GB Luxtorpeda Czerwionka (?)

We współzawodnictwie może wziąć udział każdy z członków/sympatyków tych klubów biegowych.

Założenia rywalizacji:
Dobra zabawa biegowa, element rywalizacji, poznawanie się osób z różnych klubów.

Biegi zaliczane do współzawodnictwa (trwają ustalenia - poniżej propozycje):

5.03.2016 - Bieg o Złote Gacie (Brzeszcze)
20.03.2016 - Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego, Żywiec
02.04.2016 - Park Run Cieszyn (rocznicowy) (SPOTKANIE GRUP RANKINGOWYCH)
24.04.2016 - 8. Cieszyński Fortuna Bieg
22.05.2016 - Kobiety na 5+ (Jastrzębie) - tu bierzemy tylko kobiety
29.05.2016 - Bieg Fiata, Bielsko-Biała
czerwiec - Bieg Pszczyński o Puchar Carbo Asecura, Pszczyna
25.06.2016 Półmaraton górski Bielsko-Biała / Rybnicki Półmaraton Księżycowy
czerwiec - Cross Świętojański w Pogórzu
14.08.2016 Breńskie Kierpce, Brenna

3.09.2016 - II Półmaraton Fantoma, Kurów k.Stryszawy
17.09.2016 - Jastrzębska dycha, Jastrzębie Zdrój
wrzesień - Memoriał Henryka Puzonia, Zabrzeg
16.10.2016 - Żorski Bieg Uliczny, Żory
11.11.2016 - Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach

Maraton..., jaki komu wyjdzie w danym sezonie ale nie później niż październikowy.

(może dojdzie jeszcze Żorski Bieg Ogniowy, maj)

Przyznawanie punktów do rankingu
Trwają jeszcze minimalne ustalenia co do zasad punktacji.

1. liczymy punkty „normalnie” (ktoś zajął 25 miejsce na 1000 biegaczy, tzn, że wyprzedził 97,5% innych biegaczy i dostaje 97,5 punktu, ktoś inny w tym samym biegu zajął 100 miejsce (wyprzedził 90%) dostaje 90 pkt, a ktoś zajął 700 m-ce, to ma 30 pk.

2. Kobiety nie liczymy nie wg OPEN, a wg kategorii kobiet. W powyższym biegu załóżmy, że startowało 300 pań i jedna z „naszych” zajęła 500 miejsce w OPEN, to nie miałaby 50 kpt, ale liczone os tych 300, gdzie wśród kobiet była np 30. czyli dostałaby 90 pkt (wyprzedziła 90% stawki kobiet).

3. Do rankingu bierzemy z grup biegowych:  4 mężczyzn i 1 kobietę (z najlepszych lokat z każdego biegu) 

Osoby odpowiedzialne za prawidłowy przebieg współzawodnictwa
Z klubów wyznaczamy po jednej osobie odpowiedzialnej za ranking, które ze sobą będą współpracowały i sprawdzały poprawność przyznawania punktacji. Zliczamy tylko osoby, które zostały zgłoszone jako dany klub w zawodach. IInformacja o aktualnym stanie punktów będzie dostępna na stronie www.ultrabeskid.pl w zakładce Strefa Biegacza – Współzawodnictwo. Ranking szczegółowy będzie prowadzony przez osobę z RYTM Czechowice-Dziedzice (w Excelu).

Podsumowanie rankingu i wyłonienie zwycięskiego klubu
Podsumowanie rankingu nastąpi po ostatnim rankingowym biegu. Wygrywa klub, który będzie miał najwyższą wartość punktów łącznie z wszystkich biegów rankingowych.

Nagroda
Przechodni puchar, który zostanie wręczony po ostatnim biegu rankingowym.

Jeżeli jakaś grupa biegowa będzie chciała dołączyć do rywalizacji prosimy o informację na mail: kontakt@ultrabeskid.pl

Oto grupy biegowe, które brały udział w towarzyskiej rywalizacji międzyklubowej w 2015:

Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka działa od lipca 2012 i obecnie liczymy 36 członków. Prowadzimy Młodzieżową Sekcję Lekkoatletyczną, zrzeszamy lokalne morsy a także organizujemy imprezy sportowe. Można do nas dołączyć poprzez wypełnienie deklaracji członkowskiej dostępnej na naszej stronie www.gbluxtorpeda.org. Bieżące aktualności dotyczące działalności grupy na FB: Zobacz

Zapraszamy serdecznie do NAS!!!

---

Klub Biegacza Fartlek z Jastrzębia-Zdroju powstał oficjalnie na początku czerwca tego roku, a sam pomysł dużo wcześniej. Głównymi prowokatorami są: Jacek Krowiak, Wojtek Ch., Jarek Doczekalski, wszyscy pochodzimy z Jastrzębia-Zdroju, zrzeszamy wszystkich chętnych z miasta i okolic. Organizujemy wspólne cotygodniowe treningi na bieżni skierowane do każdej osoby, która biega amatorsko czy też bardziej ambitnie na różnych zawodach. Biegamy w maratonach, w biegach ulicznych, czy też ultra w górach :)
Serdecznie Wszystkich Zapraszamy do naszego grona!
Nasz klub na Facebook: Zobacz

---

Olza Cieszyn to grupa zrzeszająca biegaczy z Cieszyna i okolic mająca na celu wspólne spędzanie czasu w formie treningów, wyjazdów na zawody i propagując zdrowy styl życia. Grupa działa od lutego br. Liderem grupy jest Przemysław Gibiec, którego możecie spotkać na Parkrunie Cieszyn w każdą sobotę o 9.00, przy Al. Łyska 21 (obok stadionu MOSiR).

Olza Cieszyn ma swoją grupę zamkniętą na FB: Zobacz

---

 

Rozbiegamy to Miasto - Czechowice-Dziedzice działa od października 2014 roku. Zaczęło się od spotkania założycielskiego, chęci zebrania się ludzi biegających, widujących się czasem na treningach, na zawodach. Założyliśmy grupę i stronę na FB oraz z czasem stronę www. Działamy pod Stowarzyszeniem MTS Winner, co nam daje możliwość organizowania imprez, pozyskiwania środków na te imprezy. Zrzeszamy ok. 250 osób, są to zarówno całkowici amatorzy, ledwo rozpoczynający przygodę z bieganiem jak i wytrawni biegacze ultra, sprinterzy.
Mamy stałe dni i dystanse treningów – poniedziałek 5 i 10km, środa dla początkujących 3km, niedziele – wariant na upały – nocne bieganie ok. 21km. Poza tym umawiamy się na spontaniczne treningi, jeździmy wspólnie na zawody.  Zapraszamy na naszą stronę www.rozbiegamytomiasto.pl

Nasza grupa to miejsce dla każdego biegacza w naszym mieście, to miejsce na wspólne treningi, na tematy z bieganiem związane, jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły w tej dziedzinie, grupę naszą tworzy każdy, kto w niej jest. Można nas obserwować również na FB: Zobacz.

---

Biegiem przez Chybie to ludzie z pasją. Inicjatywa ta została zainspirowana działaniami mieszkańców Chybia k.Strumienia.

W latach 2013 i 2014 grupa biegowa zorganizowała razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chybiu zawody na dystansie 10km. Piękny płaski bieg zaczynający się kończący na stadionie RKS Cukrownika Chybie. Więc również i Chybie ogarnęła euforia biegania. Inicjatorami tej grupy są Przemek Krupa i Tomasz Frącz. Znajdziecie ich na Facebook.

---

 

Żorska grupa biegowa HRmax Żory powstała dzięki popularnej aplikacji telefonicznej Endomondo, za pomocą której użytkownicy monitorują swoje aktywności sportowe. Całkowicie przypadkowo i spontanicznie utworzono rywalizację biegową - Żory biegają - Listopad 2012. Zebrala się grupa kilku osób, która rozpoczęła wspólne treningi. Jako grupa staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wspólne długie wybiegania z dynamicznymi treningami, które potrzebne są każdemu biegaczowi długodystansowemu. Trenujemy cyklicznie raz w tygodniu w dwóch grupach (początkująca i zaawansowana) na bieżni Gimnazjum nr 4 w Żorach.
Klub przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Najprościej skontaktować się z nami poprzez profil facebookowy www.facebook.com/HRmax.Zory lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie www.hrmax.zory.pl. Zapraszamy!

---

Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej działa już ponad 5 lat.  Są wśród nas ludzie, którzy biegają amatorsko, są także zawodnicy, którzy osiągają wysokie pozycje w biegach mistrzowskich. Wszyscy jednak stanowimy zgraną grupę, która systematycznie wspólnie biega i stara się mocno rozwijać. Mamy wizje i ambitne plany. Staramy się działać prężnie i promować bieganie na Podbeskidziu. Jesteśmy organizatorem wielu biegów górskich, imprez biegowych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapraszamy osoby aktywne, które chcą coś zrobić dla innych biegaczy. Kontakt do nas.

---

Macie szansę jeszcze dołączyć do rywalizacji (deklaracje chęci do 20.02.2016).

Zapraszamy! (kontakt@ultrabeskid.pl)


Pliki do pobrania:

kalendarz wydarzeń

zobacz więcej

XXII Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę

2024-06-01 | Kozy | CSW Kozy