Aktualności

Akcja biegaczy dla Beskidzkiego Centrum Onkologii

Biegacze z Podbeskidzia, w związku z epidemią koronawirusa, postanowili zorganizować zbiórkę przeznaczoną na zakup środków ochronnych dla służb medycznych bielskiego szpitala.

 

W akcję pomocy zaangażowało się finansowo 50 osób. Zbiórka zakończyła się w kwocie 2331 zł a samo stowarzyszenie Ultra Beskid Sport dodatkowo przekazało ze swoich funduszy 1000 zł. Zbiórka trwała o 5.05.2020 i odbywała się przez portal zrzutka.pl.

 

Po uzgodnieniach z dyrektorem Beskidzkiego Centrum Onkologii zakupiliśmy i przekazaliśmy (umowa darowizny poniżej):

Maski na gumkę 3 warstwowe – 200szt, Fartuch PE Rolka – 10 opakowań, Fartuch ochronny – 10 opakowań, Kombinezony L i M – 20 sztuk, maski ochronne 15 szt., Płyn do dezynfekcji rąk – 5 szt, Rękawice Touch N Tuff – 10 opakowań , osłona na obuwie – 2 opakowania.

 

Środki ochronne trafiły już do izby przyjęć szpitala na ul. Wyspiańskiego a także oddziału paliatywnego na ul. Emilii Plater w Bielsku-Białej. Należy dodać, że powyższe przedmioty darowizny odpowiadały wymaganiom ustawy z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych i uzyskały pozwolenie do dopuszczenia do obrotu zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne.

 

Dodatkowo do naszej akcji przyłączyła się nasza zaprzyjaźniona firma, Machiko Sportswear, która przekazała 100 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

 

 

„W tym miejscu, w imieniu całego Zarządu Ultra Beskid Sport chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyłączyły się do naszej akcji. Wspólnie mogliśmy zrobić coś dobrego w tym trudnym dla czasie. Możemy powiedzieć, że biegacze mieli minimalny wpływ na większe bezpieczeństwo służb medycznych a także pacjentów bielskich szpitali. Dbajmy o tych, którzy stoją na pierwszej linii: lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe i cały personel służby zdrowia.”- mówi Krzysztof Krzempek prezes Ultra Beskid Sport.

 

Inicjatorem i koordynatorem akcji pomocowej było bielskie stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, znane w świecie biegów górskich.