Aktualności

Biegacze wspierają Beskidzkie Centrum Onkologii

Biegacze z Podbeskidzia, w związku z epidemią koronawirusa, postanowili zorganizować zbiórkę przeznaczoną na zakup środków ochronnych dla służb medycznych bielskiego szpitala. Inicjatorem i koordynatorem akcji pomocowej jest bielskie stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, znane w świecie biegów górskich. (Wejdź na zbiórkę)

Informacje płynące z mediów są złe. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce uświadomiła nam wszystkim jakie jest duże poświęcenie ze strony personelu medycznego. Heroiczna walka z chorobą Covid-19 dopiero się rozpoczęła a niedostatki w zasobach szpitali są już bardzo widoczne. Wszyscy zauważamy bohaterstwo służb medycznych oraz ich potrzeby. My biegacze, również chcemy mieć minimalny wpływ na większe bezpieczeństwo tych służb a także pacjentów bielskich szpitali.” - mówi Krzysztof Krzempek prezes Ultra Beskid Sport.

Środki finansowe, zostaną przekazane na wsparcie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Już dzisiaj możemy obiecać, że środki ochronne zakupione z trafią do izby przyjęć szpitala na ul. Wyspiańskiego a także oddziału paliatywnego na ul.Emilii Plater w Bielsku-Białej. Zachęcamy o wpłacanie dobrowolnych datków na cele zbiórki. My jako stowarzyszenie Ultra Beskid Sport deklarujemy zakup środków ochronnych w wysokości 1000 zł, co zostanie poświadczone fakturą.” - dodaje Krzempek.

Zarząd stowarzyszenia Ultra Beskid Sport ma kontakt z tymi placówkami i zna ich trudną sytuację, zwłaszcza jeśli chodzi o środki ochronne - maski, rękawiczki, przyłbice, gogle, fartuchy czy kombinezony.

Dbajmy o tych, którzy stoją na pierwszej linii: lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe i cały personel służby zdrowia. Musimy także dbać o siebie. Każdy z nas już dzisiaj potrzebować ich pomocy. Wszyscy chcemy szybko wrócić na trasy biegowe.

 Jeżeli jesteś miłośnikiem sportu, aktywnego spędzania czasu, biegasz w zawodach na asfalcie czy w terenie, a także być może jesteś sympatykiem Ultra Beskid Sport, to zbiórka jest organizowana i realizowana również w Twoim imieniu. Zachęcamy do przyłączenia się do pomocy. Nie czekaj, bo czas ucieka.

Zbiórka na portalu zrzutka.pl jest realizowana w terminie do dnia 5.05.2020