Aktualności

Memoriał Wojtka Kozuba

W sobotę 04.10.2015 odbył się IV Memoriał Wojtka Kozuba, Bieg na Babią Górę.
Wojtek był Alpinistą z dużymi osiągnięciami nie tylko w Alpach. Wspinał się również w Karakorum, za co był nagradzany. Wojtek zginął podczas zejścia z Mt Blanc przysypany lawiną kamieni 6 lipca 2011.

Brałem udział w Memoriale Wojtka po raz drugi. Niespełna 14km trasa biegu z sumą podejść prawie 1000 m, startuje z wejścia do Babiogórskiego Parku Narodowego na Przełęczy Lipnickiej. Dalej biegnie Dolnym Płajem w kierunku schroniska na Markowych Szczawinach, nowo wyremontowanym szlakiem. Przy schronisku odbija w lewo, na czerwony szlak, prowadzący na Przełęcz Brona i dalej na szczyt Babiej Góry. Ze szczytu Babiej zostaje już tylko bardzo szybki i techniczny zbieg przez Sokolicę, do mety usytuowanej w miejscu startu.
Nasz klub reprezentowałem wraz z Jarkiem Gniewkiem, który zajął 3 miejsce open z czasem 01:09:53! Mi pomimo kontuzji kolana i piszczela, udało się ukończyć bieg, z czego jestem bardzo zadowolony. Open 67, czas 01:42:15

na zdjęciu - Grzegorz Cieślik z Ultra Beskid Sport

Zwycięzcą IV Memoriału Wojtka Kozuba został zawodnik RMD Montrail Team Piotr Koń, który na mecie zameldował się z czasem 01:08:59!

na zdjeciu - zwycięzca biegu Piotr Koń

Chciałbym podziękować w tym miejscu Agnieszce Serwan, która dodawała mi otuchy przed trudnym startem i po dobiegnięciu do mety, oraz Jarkowi Gniewkowi za wspólną rozgrzewkę i opowieści przeróżnej treści w karczmie po zawodach :)