Aktualności

III Półmaraton Fantoma i nowe rekordy

W Kurowie w gminie Stryszawa odbyła się już trzecia edycja Półmaratonu FANTOMA. W pierwszą sobotę września zorganizowano dwa biegi III Półmaraton Fantoma i II Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Organizatorzy ustanowili finansowe nagrody za pobicie dotychczasowych rekordów trasy. Rekord trasy padł zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Rekordy ustanowili Andrzej Starżyński reprezentujący Centrum Eksportu Klementynka (01:19:51) i Dominika Ulfik-Wiśniewska (01:40:27) z Alpin Sport Team. Dotychczasowy zwycięzca obu edycji, Bartosz Gorczyca z Salco Garmin Team, był w tym roku trzeci.

„Trzeci Półmaraton Fanotma już za nami. Aura nie rozpieszczała uczestników pikniku szkolonego, który towarzyszył biegom jednak do biegania taka pogoda była wymarzona – chłodno i bezwietrznie. Na stracie stawiło się kilku bardzo mocnych zawodników między innymi Bartosz Gorczyca zwycięzca dwóch poprzednich edycji czy Dominika Ulfik-Wiśniewska. Splot tych okoliczności zaowocował świetnymi rezultatami na mecie. Rekord trasy został poprawiony o prawie 5 minut. Nas jako organizatorów bardzo cieszy rosnący poziom sportowy tych zawodów. Mamy nadzieję, że za rok na zostanie on zachowany i znów będziemy świadkami pasjonującej walki na tej trudnej i pięknej trasie a o gminie Stryszawa i miejscowości Kurów znów będzie głośno.” - powiedział współorganizator półmaratonu Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport.

W II Biegu pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa na dystansie 6,5 km zwyciężyli Szymon Nikiel z Nutrend Team i Agnieszka Chwałek z RYTM Czechowice-Dziedzice. 

W Kurowie odbyły się także Biegi Małego Mistrza FANTOMEK oraz II Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Gminy Stryszawa.

Trasy biegów prowadziły szczytami wokół Kurowa w otoczeniu pięknej przyrody i wspaniałych widoków.

„Wieś Kurów, która gościła biegaczy, znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Dysponuje świetnymi terenami do biegania i kolarstwa górskiego. Do Kurowa można dojechać w około 1,5 godziny z Krakowa przez Suchą Beskidzką, bądź z Katowic przez Bielsko-Białą.” – mówi główny organizator Piotr Pieczara, z Fantom Ratownictwo Medyczne, firmy, która na co dzień zabezpiecza medycznie imprezy sportowe w całej Polsce.

Podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przy Szkole Podstawowej w Kurowie uczestnicy zawodów wsparli finansowo Stowarzyszenie Mocni Pomocni ze Stryszawy a także wzięli udział w kiermaszu i licytacjach, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup protezy dla Małgorzaty Sikory.

Pełne wyniki zawodów znajdują się na stronie www.ultrabeskid.pl.

Organizatorem zawodów byli Gmina Stryszawa, Fantom Ratownictwo Medyczne oraz Ultra Beskid Sport.