Aktualności

3.Półmaraton Fantoma – kto pobije rekord Bartosza Gorczycy?

W pierwszą sobotę września, tj. 2.09. zostanie zorganizowany 3. Półmaraton Fantoma. Biegacze będą rywalizowali na trasie o dystansie 21 km i przewyższeniu 750 m, która zostanie poprowadzona szlakami i ścieżkami w Beskidzie Makowskim w Kurowie obok Stryszawy.


Mamy nadzieję, że 3. Półmaraton Fantoma przyciągnie wielu biegaczy górskich. Dystans 21km jest wymagający, ale wiemy, że z tą trasą poradzą sobie również osoby, które biegają rekreacyjnie. Trasa poprowadzi biegaczy szczytami wokół Kurowa w otoczeniu pięknej przyrody i wspaniałych widoków. W tym dniu wiele będzie się działo. Początkujących biegaczy zapraszam na bieg krótki na dystansie 6,5km. Przyjedźcie do Kurowa – to świetna klimatyczna impreza” – mówi Kuba Karcza z Ultra Beskid Sport.Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, położona jest na wschód o ok. 20 km od Żywca i znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Dysponuje świetnymi terenami do biegania. Do Kurowa można dojechać w około 1,5 godziny z Krakowa przez Suchą Beskidzką bądź z Katowic przez Bielsko-Białą.W imieniu ratowników medycznych Fantom, grupy którą mam zaszczyt reprezentować, serdecznie zapraszam moich kolegów ratowników do udziału w 3.Półmaratonie Fantoma. To dla nich stworzyliśmy osobną kategorię: Ratownik. Będą także inne kategorie: Mieszkaniec Gminy Stryszawa, a także kategoria Harcerz.” – mówi Piotr Pieczara, z Fantom Ratownicy Medyczni, firmy, która na co dzień zabezpiecza imprezy sportowe w całej Polsce.

Organizatorzy zaplanowali dla najlepszych nagrody finansowe. W tym roku dodatkową atrakcją jest premia za pobicie rekordu trasy z 2015 roku. Aktualny rekord należy do Bartosza Gorczycy, dwukrotnego zwycięzcy tych zawodów.W ubiegłym roku, po drugiej edycji zawodów, zwycięzca powiedział: „Organizacja na najwyższym poziomie, trasa świetnie przygotowana i oznaczona przez co bieganie po tych pięknych rejonach jest samą przyjemnością. Dodatkowo co mnie urzekło jest to, że bieg ten odznaczają zupełnie inne medale tzn drewniane zabawki i figurki dla wszystkich uczestników oraz duże figurki dla zwycięzców. W zeszłym roku był ptaszek, w tym roku głównym motywem były konie - a już jestem ciekawy co będzie za rok bo na pewno tam wrócę.”.Organizatorzy w tym dniu przewidzieli wiele atrakcji. Będzie także „Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa” na dystansie 6,5km oraz Rajd Nordic Walking. Na koniec warto wspomnieć, że w tym dniu odbędą się także Biegi dla Dzieci i Młodzieży na krótszych dystansach, które są równie ważnym punktem tej biegowej imprezy.Szczegóły imprezy, regulamin, formularz zgłoszeniowy: www.ultrabeskid.pl
Organizatorem zawodów jest Gmina Stryszawa, Grupa Ratownicza Fantom oraz Ultra Beskid Sport.

3.PÓŁMARATON FANTOMA - NAGRODY FINANSOWE

Nagrody finansowe (tylko pierwsza 5 w OPEN K i M)
• I miejsce:    600 zł
• II miejsce:   500 zł
• III miejsce:  400 zł
• IV miejsce:  300 zł
• V miejsce:   200 zł
Ustanowienie rekordu trasy - premia w wysokości 250 zł