Aktualności

Zrzuta na Mistrzostwa Świata

Ideą naszego stowarzyszenia jest m.in. wspieranie rozwoju biegów górskich w Polsce :) Robimy to np. poprzez organizację zawodów, spotkania biegowe i towarzyskie, peacemaker'owanie, a tym razem po prostu zachęcanie do wspólnego udziału w pomocy w wyjeździe reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w Villa la Angostura w Argentynie.

Byłoby wspaniale, gdyby Polski Związek Lekkiej Atletyki z powagą podchodził do tej dyscypliny sportu, a my moglibyśmy się cieszyć mocną ekipą walczącą o medale na mistrzostwach Europy czy świata. Jednak rzeczywistość jest inna. Każdy indywidualnie szuka sponsorów, a o zawodowstwie w tej sytuacji nie ma mowy. Może za kilka lat się to zmieni.
Dlatego tych zawodników, którzy chcą walczyć mino wszystko i PRIORYTETOWO podchodzą do zawodów Mistrzostw Świata warto wspierać.

Tak jest w przypadku naszych medalistów z Biegu o Złotą Szyszkę Sylwester Lepiarz i Piotr Jaśtal. Sylwek m.in. tak mówił o naszym biegu: "Na czym mi najbardziej zależało trening pod MŚ zrobiony. Super, bo trasa Szyszki jest bardzo podobna długością trasy jak i profilem (do trasy MŚ - przyp. red.)" .

Zawodnicy zostali powołani do Kadry Narodowej w Biegach Górskich na MŚ w Argentynie. Ale brak finansowania jest tłumaczony tym, że Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało zbyt małe środki na sporty nieolimpijskie i PZLA JAK CO ROKU nie jest w stanie sfinansować wyjazdu na tę imprezę. Koszt przelotu dla dwóch osób wynosi 8000 zł.
Dlatego podłączamy się pod ich prośbę o finansowe wsparcie dla młodych zawodników, którzy w tym roku pokazali świetną formę.

LINK: https://zrzutka.pl/2eduva