Zawody

Komfortowe ultra za nami

W sobotę 4 marca 2017 w Brennej, położonej w Beskidzie Śląskim odbył się 12 godzinny bieg ultra pn. „4. Górska Pętla UBS 12:12”. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej. W zawodach wystartowało prawie 250 osób.

"Zawody w Brennej to kolejna górska impreza biegowa zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie. Czwarta edycja "komfortowego ultra" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zapisy od połowy lutego były już zamknięte. W zawodach startowały osoby indywidualnie i w dwuosobowych teamach. Cały bieg odbywał odbywał się po ciekawej, urozmaiconej pętli górskiej w rejonie Starego Gronia w Beskidzie Śląskim. Atrakcją na trasie była strefa kibica usytuowana w Grabowej Chacie. Zawodnicy zmierzali się z własnymi słabościami i pokonywali jak największą ilość pętli, po 16 km wyznaczonej trasy. Bieg trwał dokładnie dwanaście godzin. Aby zostać sklasyfikowanym należało ukończyć przynajmniej jedno pełne okrążenie. Zawody można zaliczyć do jednych z trudniejszych w Polsce. Na starcie stanęli zarówno biegacze - amatorzy, jak i zawodnicy." - powiedział Kuba Karcz prezes Ultra Beskid Sport

"W porównaniu z zeszłym rokiem to wbrew pozorom trasa była wymagająca ze względu na zmienne warunki. Najpierw suchy  i bezśnieżny odcinek a potem oblodzona trasa przechodząca w śnieg kopny i błoto a nawet zaspy śnieżne. Zbieg do Brennej szybki i przyjemny można było się rozpędzić. W nocy było bardzo wietrznie, wiał wiatr, który walił drzewa. Momentami miałem pietra.
Atmosfera bardzo sympatyczna i przyjemna. Zabezpieczenie i oznakowanie trasy na bardzo dobrym poziomie jak to ma w zwyczaju Ultra Beskid Sport. Bogaty bufet i wolontariat.

Podsumowując - impreza pod względem organizacyjnym i sportowym na najwyższym poziomie. Wspaniali ludzie, których łączy jedno na pewno: Ogromna pasja do biegania i pokonywania swoich słabości. Hart ducha i uśmiechy na twarzy na mecie. Było super! Dziękuję!" - powiedział Mariusz Miskiewicz, zwycięzca w kategorii indywidualnej.

 

 

 

Wśród panów wygrał Mariusz Miskiewicz z Mnicha pokonując 5 pętli w czasie 10:11:14,7. Agata Matejczuk z Parzęczewa wygrała robiąc 5 pętli w 10:45:14,7. Paweł Dzięgielowski i Mariusz Walczyński z Żor jako pierwsi zrobili 6 pętli w czasie 9:43:36,3. Agnieszka Chwałek i Tomasz Janusz zwyciężyli w sztafecie mixtów robiąc 6 pętli w 10:25:36,7. Ewa Kałus i Marta Basek z Żor wygrywają sztafetę kobiet pokonując 5 pętli w 10:54:37,7.

Zdjęcie Maria Kulesza Galeria-1, Galeria-2

Zdjęcia, reportaże, opinie: 4.Górska Pętla UBS 12:12 na FB