Zawody

I Bieg Walentynkowy

W sobotę 14 lutego odbył się w Bielsku-Białej I Bieg Walentynkowy. Treny Rekreacyjne „Błonia”, gdzie zorganizowano bieg, przywitały biegaczy piękną pogodą. O dobrą zabawę zatroszczyli się organizatorzy – stowarzyszenie Ultra Beskid Sport oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– W zawodach wystartowało 26 par, a także indywidualnie 22 kobiet i 24 mężczyzn. Ze względu na trudne warunki na trasie postanowiliśmy skrócić bieg z początkowych 5 km do dystansu 3,8 km. W zawodach chodziło o zabawę. Wiem, że uczestnikom i spacerującym widzom się podobało. Wiele z osób przygotowało specjalne przebrania. W biegu uczestniczyli: Fred i Wilma Flintstonowie, były pszczółki, biegające zakonnice, księża, a także wiele osób w perukach. Tego typu biegowa zabawa odbyła się w Bielsku-Białej po raz pierwszy. Chcę podziękować wszystkim uczestnikom, że przyjęli nasze zaproszenie do tej biegowej zabawy, a także osobom, którzy przyczynili się do dobrej organizacji tej imprezy – mówi Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport.

Czas, w którym uczestnicy pokonywali trasę nie był najważniejszy, ale organizatorzy postanowili przeprowadzić klasyfikacje w trzech kategoriach. Najszybciej wśród „zakochanych” par trasę przebiegli Anna i Robert Celińscy. którzy wyprzedzili Karolinę Jaromin wraz z Mikołajem Ciurlą. Trzecie miejsce w tej kategorii zdobyła para Natalia Wiktorczyk i Janusz Filipiak. Wśród mężczyzn wygrał Szymon Krywult, wśród kobiet Maria Michalak. Wiele osób z uśmiechami na twarzach przekraczało linię wyznaczającą finisz. –Bardzo dziękuję za udane zawody, wspaniała organizacja. Nagrody ciekawe, odpowiednie dla par. Już potwierdzam swoją obecność za rok. Dziękuję za wspaniałą imprezę biegową – powiedział na mecie Mikołaj Ciurla z Wilkowic.

Organizatorzy uczestników nagrodzili także w specjalnie przygotowanym konkursie walentynkowym. Wśród nagród były m.in. kolacje dla dwóch osób, kosze z upominkami oraz bilety na mecze bielskich klubów – BBTS-u oraz Podbeskidzia.

Zobacz 9 minutowy reportaż przygotowany przez regionalna.tv