Aktualności

Biegowy weekend

Nasi klubowicze bardzo dobrze biegali w weekend 23-24 maja. Padły dwa rekordy tras. Byliśmy obecni na biegu ultra na Węgrzech, a także na maratonie górskim w Beskidzie Niskim.

Rekord w Cieszynie

Wojtek Gajny pobił rekord trasy na parkrun w Cieszynie. Jego czas to 16:28. Bieg z cyklu parkrun w Cieszynie odbył się po raz 59-ty. Wcześniejszy rekord należał do Tomasza Wróbla (16:37). Trasa o długości 5km jest kręta, nawierzchnia: asfalt, teren.

Wyniki: Parkrun w Cieszynie

Wygrana i rekord trasy na półmaratonie

W sobotę 23 maja br. Janek Wróblewski wygrał w V Półmaratonie Leśnym w Lublińcu k/Czestochowy z czasem 1:18:21. Janek ustanowił nowy rekord trasy i pobił dotychczasowy o ponad 3 minuty. Wcześniejszy rekord należał do Marcina Świerca (2011).

Wyniki: V Półmaraton Leśny 23.05.2015

Górska Majówka z protestem

Czwarte miejsce w biegu na dystansie 15,5km w kategorii open zajął Jan Wróblewski z czasem 1:11:38. Janek złożył protest, w sprawie zawodnika (druga lokata open), który wg niego skrócił trasę. Janek napisał: „Mimo mojego protestu organizator zostawił to bez odzewu”. W kategorii kobiet K20-29, drugie miejsce zajęła Sara Szal, w kategorii K30-39 trzecie miejsce zajęła Małgorzata Zamarska.

Ultra na Węgrzech

Jarek Dąbrowski ukończył Ultra Trail Hungary Szentendre na dystansie 52,5 km i przewyższeniu 1600 m. Jego czas to: 7:34:36. Miejsce open 101.

Jarek napisał: "Ultra Trail Hungary Szentendre - 54km, bloto, duuużo błota, słońce, wspinaczka. Ale na końcu meta! Niezapomniane!!!!"

Wyniki: Ultra Trail Hungary

Maraton w Beskidzie Niskim

Nasz kolega klubowy Jarek Gniewek, który aktualnie biega pod nazwą Formed, zajął 6 miejsce open w Maratonie górskim w Beskidzie Niskim. Jarek był 3 z Polaków, a także 3 w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki: Maraton w Beskidzie Niskim

Zdjęcia: parkrun oraz członkowie UBS