Aktualności

Ania wśród najsprawniejszych bielszczanek

2 sierpnia na Basenie Start w Cygańskim Lesie odbyły się drugie zawody CrossFitness w Bielsku-Białej. Kilkugodzinna rywalizacja wyłoniła najsprawniejszą bielszczankę oraz bielszczanina.

Crossfit jest stosunkowo młodą dyscypliną wywodzącą się z USA. Założeniem crossfitu jest wydolnościowy wysiłek ogólnorozwojowy. Jego ideą jest praca nad ciałem na różnych obszarach, czyli jednoczesne wzmacnianie mięśni, zwiększenie wydolności, poprawienie zwinności, szybkości i koordynacji.

"W niedzielę 2 sierpnia postanowiłam spróbować swoich sił w zawodach Crossfinessbb.pl. Wahałam się, ponieważ jako biegaczka mam raczej mocno rozwinięte mięśnie nóg, natomiast pozostałe partie dopiero trenuję... i raczej nie mogę porównywać się z crossfiterkami. Stwierdziłam, że postawię na wydolność.

Pierwszy WOD (runda) trwał 10 minut - trzeba było wykonać 3 serie: w pierwszej 21 powtórzeń, w drugiej 15 a w trzeciej 9. We wszystkich były te same elementy: skoki na skrzynię, spacer z 10kg kołami od sztangi, następnie wyrzut 10 kg workiem z piaskiem, podciąganie na drążku nóg do brzucha (to było najgorsze). Po podciąganiu na drążku miałam problem zgrabiałymi rękami chwycić 10 kg koła (a trzeba było samymi palcami). Po drugiej serii (tej z 15-toma powtórzeniami) miałam odcięcie, przestałam już słyszeć sędziego jak liczy. Ukończyłam ten WOD z czasem 9:40 i tym samym udało mi się wejść do finału jako 4 [przyp. red. tylko czwórka przechodziła dalej].

WOD finałowy był po 2 h, bo w międzyczasie startowali panowie. W rundzie finałowej w ciągu 15 minut trzeba było wykonać jak największą ilości zadanych ćwiczeń w podanych czasie. Odpływałam - dosłownie i w przenośni, bo po każdym ćwiczeniu trzeba było przepłynąć 50 m basenu. Wysiłek się opłacił. Z moją rywalką wygrałam dosłownie o włos, tym samym zajęłam 3 miejsce. - mówi po zawodach Ania Cypcer z Ultra Beskid Sport.

Drugie zawody CrossFitness wyłoniły najsprawniejszych bielszczan. Na podium zawodów na basenie w Cygańskim Lesie w kategorii mężczyźni stanęli: Przemysław Bortlik, Bartosz Żłobiński oraz Kasjan Poczkański. W kategorii kobiety na pierwszym miejscu uplasowała się Karolina Żłobińska, na drugim miejscu podium stanęła Małgorzata Jurczek, a tuż za nią była Anna Cypcer.

W artykule wykorzystano fragmenty artykułu: Zawody CrossFitness - Fotorelacja opublikowanego na portalu www.super-nowa.pl.