Nasze zawody

2. Górska Pętla UBS 12:12

Miejscowość: Brenna
Data rozpoczęcia: 28.03.2015
Data zakończenia: 29.03.2015
Lokalizacja: Hotel Kotarz
Kontakt z organizatorem: kontakt@ultrabeskid.pl
Organizator: Ultra Beskid Sport

Informacje

     

 

Zawody miały formułę biegu sztafetowego 12 godzinnego. Trasa biegowa w Brennej oscylowała w granicach 16 km i była zlokalizowana w masywie Kotarza i Starego Gronia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników ograniczyliśmy ilość asfaltowych odcinków do minimum.Najlepszy zespół męski zrobił aż 7 pętli! Gratulujemy. Poniżej oficjalne wyniki zawodów w Brennej.

RELACJA Z ZAWODÓW W BRENNEJ (ZOBACZ)

Dziękujemy za miłe słowa pod adresem organizatorów.

OFICJALNE WYNIKI

Wyniki 2.Górska Pętla UBS 12:12 - Wyniki

Analiza wyników: Zobacz

Galerie zdjęć opublikujemy w poniedziałek 30.03.2015

Przypominamy o konkursie fotograficznym!

KOMUNIKATY BIURA ZAWODÓW

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY:
Zmiana miejsca odprawy technicznej: Sala Kremowa (wejście od grilla) - Hotel Kotarz. Godzina: 10:45 (sobota)

Wyniki on-line

Informujemy, że wyniki będą publikowane on-line pod linkiem: Wyniki. Drobne uwagi do listy startowej zostaną wprowadzone na 1 godzinę przed startem.

Komunikat organizacyjny z dnia 26.03.2015

Informujemy, że zgodnie z regulaminem Górskiej Pętli UBS 12:12 w pakiecie startowym jest gwarantowany nocleg. Jeśli zawodnicy wybrali nocleg w pokojach zgodnie z regulaminem zakwaterowani są w Ośrodku Hala Sportowa – naprzeciw bazy zawodów (pokoje dwu i trzy osobowe z łazienką, http://www.brenna-halasportowa.pl/ ) oraz po wyczerpaniu limitu miejsc w tym ośrodku zostali rozdysponowali w dwóch innych lokalizacjach: Pokoje Gościnne u Bojdy (pokoje 4-osobowe), Hotel Kotarz (pokoje 4 i 8-osobowe).

Logistyka „kwaterunku” była taka:

- pokoje 2 osobowe – teamy mieszane zgłoszone na początku zapisów,

- pokoje 3 osobowe – 3 mężczyzn bądź 3 kobiety,

- pokoje 4 osobowe - dwa teamy mieszane, bądź 4 kobiety lub 4 mężczyzn,

- pokoje 8 osobowe (tylko Hotel Kotarz Spa, bezpośrednio obok startu) - 8 mężczyzn 

Baza hotelowa jaką dysponowaliśmy jest ograniczona do centrum Brennej. Staraliśmy się, aby wszyscy mieli komfort pobytu oraz możliwość odpoczynku nawet w czasie zawodów. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby maksymalnie spełnić Wasze życzenia dotyczące noclegów.

Gdyby jednak były uwagi dotyczące zakwaterowania prosimy kierować je wyłącznie do organizatorów, a nie do osób w recepcjach w obiektach hotelowych.

Życzymy miłego pobytu i wierzymy, że wspólny pobyt będzie służył integracji biegowego środowiska i wymianie sportowych doświadczeń :) 

Komunikat biura zawodów 1 z dnia 21.03.2015

Listy startowe zostały przekazane do "pomiaru" czasu. Numery się drukują. Na starcie 2 zespoły kobiece, 20 mixów oraz 24 zespoły męskie. Indywidualnie wystartuje 10 odważnych hard kobiet i 58 hard mężczyzn. Wyniki będą dostępne on-line! Lista startowa.

Komunikat biura zawodów 1 z dnia 16.03.2015

Publikacja uaktualnionej listy startowej. Zobaczcie (aktualizacja 20.03). Jeżeli ktoś opłacił start a nie figuruje na liście bardzo prosimy o kontakt na adres e-mail: kontakt@ultrabeskid.pl. (Będziemy wyjaśniać - kilka przypadków było że formularz wskazywał "pokój" a wysokość opłaty "sala gimnastyczna";) ). Pojawiło się nowe pole Nocleg - zobaczcie czy dobrze jesteście przyporządkowani. Prosimy pisać wyłącznie w sprawach ważnych. Aktualnie poczyniliśmy starania, aby spełnić Wasze wszystkie prośby co do noclegów, a to łatwe nie było.

---

Komunikat biura zawodów nr 1 z dnia 9.03.2015
Informujemy, że od dnia dzisiejszego tj. 9.03.2015 nie ma możliwości rejestracji w zawodach 2.Górska Pętla UBS 12:12 z opcją: „nocleg w pokoju”. Osoby zgłoszone, które się znajdują na liście zgłoszonych zawodników, a jeszcze nie opłaciły wpisowego prosimy o pilną wpłatę do dnia 14 marca br. Ze względów organizacyjnych brak wpłaty do tego czasu będzie traktowany przez nas jako rezygnacja ze startu i skreślenie z listy startowej.

Komunikat biura zawodów nr 2 z dnia 9.03.2015
Informujemy, że w dniu 14.03.2015 zamykamy listę zgłoszeń w 2.Górskiej Pętli UBS 12:12. Do tego dnia prosimy także o wpłaty za udział w zawodach. Ostatnia weryfikacja wpłat za udział w zawodach nastąpi 16.03.2015. Brak opłaty startowej będzie traktowany jako rezygnacja ze startu i skreślenie z listy startowej.

Komunikat biura zawodów nr 3 z dnia 9.03.2015
Informujemy, że zgodnie z Regulaminem 2.Górskiej Pętli UBS 12:12 punkt 10 będzie sprawdzane wyposażenie obowiązkowe. Dodatkowo do wyposażenia obowiązkowego dochodzi naładowany telefon, włączony przez cały czas podczas trwania zawodów.

 

POWIAT CIESZYŃSKI - PARTNEREM 2.GÓRSKIEJ PĘTLI UBS 12:12

Informujemy, że nasze zawody są dofinansowane przez Powiat Cieszyński w zakresie "wspierania i upowszechniania kultury fizycznej" w ramach Otwartych Konkursów Ofert na rok 2015.

 

OFICJALNE ZAKOŃCZENIE Z INFERIS

Organizatorzy informują, że oficjalne zakończenie zawodów 2.Górska Pętla UBS 12:12 odbędzie się 29.03.2015 o godzinie 0.30, a nie jak wcześniej planowano w niedzielę rano. Atrakcją będzie dla Wszystkich nas występ Teatru Ognia INFERIS. Zmiana czasu oficjalnego zakończenia spowodowana jest tym, że część z Was będzie uczestniczyć w niedzielę w Półmaratonie Dookoła Jeziora Żywieckiego. Przychylamy się do Waszych próśb i spełniamy życzenia.

TRASA

Najważniejszą nowością podczas 2.Górskiej Pętli UBS 12:12 będzie trasa. Będzie ona miała ok. 16km gdzie suma podbiegów wynosi 800 m, będzie dużo bardziej widokowa, trudniejsza technicznie i przede wszystkim dużo mniej asfaltowa, zgodnie z sugestiami zawodników.

Startujemy przy Hotelu Kotarz Spa & Wellness w Brennej. Deptakiem wzdłuż rzeki Brennica biegniemy ok. 900 m potem skręcamy w prawo przez most w Dolinę Hołcyny. Biegniemy asfaltem 1,1 km. Potem odbijamy w lewo w leśną drogę. Pniemy się pod górę. Po osiągnięciu wysokości ok. 650 m npm trawersujemy zbocze. Na 5 kilometrze trasy łączymy się ze szklakiem niebieskim, którym podążamy przez Halę Jaworową, aż do połączenia ze szlakiem czerwonym. Przed samym połączeniem ze tym szlakiem w pobliżu szczytu Kotarz, napotkamy jedno z trudnych miejsc na trasie biegu, gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Na krzyżowaniu szlaków (niebieski z czerwonym) skręcamy w prawo. Potem ok. 1,5 km biegniemy szlakiem czerwonym na wysokości ok 900 m npm. Dobiegamy do szczytu Grabowa i zaraz za szczytem skręcamy w prawo na szlak czarny, który poprowadzi nas przez Stary Groń w stronę Brennej. Po 10 kilometrze wbiegamy na trasę I Górskiej Pętli UBS 12:12. Po wybiegnięciu na Stary Groń (13 km trasy) czekają nas szybkie piękne zbiegi do rzeki Brennica i do strefy zmian. Trasa pętli to: ok. 15,6 km. Łączne przewyższenie na jednej pętli ok. 800m.

Można zobaczyć trasę na Endomondo: https://www.endomondo.com/routes/466334835 Plik gpx (Pobierz) Plik gpx można przeglądnąć np w tym miejscu: http://www.gpsvisualizer.com/map?output_home

Takich widoków możecie się spodziewać.

  

FOTO 2014

WYNIKI 2014

PARTNERZY ZAWODÓW