Kalendarz wydarzeń

Górska Majówka 2015

Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 24.05.2015
Lokalizacja: Wapienica
Kontakt z organizatorem: biuro@fundacjanaprzelaj.pl
Organizator: Fundacja Na Przełaj, Gmina Bielsko-Biała

Informacje

 

Fundacja "Na Przełaj" i Gmina Bielsko-Biała zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w "Górskiej Majówce 2015", która odbędzie się 24 maja bieżącego roku w Bielsku-Białej, w rejonie Wapienicy, przy ul. Tartacznej, a wszystko otoczone fantastyczną rodzinną atmosferą i zabawą.

W programie przewidziane są także atrakcje dla dzieci i osób towarzyszących zawodnikom w Biegu i zawodach Nordic Walking. W porozumieniu z Centrum Sportowym, zostanie utworzona sala fitness na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i szczytów gór Beskidu Śląskiego. W zajęciach będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w Aerobic Dance, Zumba, czy Step pod okiem wyśmienitych instruktorów. 

Bieg Górski  rozpocznie się z parkingu przy ul. Tartacznej, przemierzać będzie w rejonie Doliny Luizy,  następnie trasa wznosi się po stoku o nachyleniu do 40% stopni na szczyt Błatniej leżący powyżej 917 m n.p.m. , dalej grzbietem góry przebiegać będzie w stronę szczytu Przykra i zbiegać mocno stromym zejściem do trasy w dolinie przy  zaporze i powrót do miejsca startu. Trasa wynosi 15,5 km. 

Kategorie wiekowe Biegu Górskiego
K i M 16 - 29 lat
K i M 30 - 39 lat
K i M 40 - 49 lat
K i M 50 - 59 lat
K i M 60 +

Trasa Marszu Nordic Walking rozpocznie się łagodnie, zaczynając od parkingu Karczmy Pod Zaporą ul. Tartaczną przez Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy "Dolina Wapienicy"  drogą początkowo asfaltową, mijając zaporę wodną droga przekształca się w gruntową, utwardzoną, wśród zieleni leśnej i rezerwatu dzikiej zwierzyny. Pętla marszu wynosi ok. 10 km.

Wszystkie dodatkowe atrakcje odbywać się będą na terenie Karczmy Pod Zaporą przy ul. Tartacznej.

W programie przewidziane są także atrakcje dla dzieci.

Dzieci spróbują sił w biegu na dystansach:
- 4 - 7 lat - 100m
- 8 - 11 lat - 200m
- 12 - 15 lat - 400m


Wszystkie dodatkowe atrakcje odbywać się będą na terenie Karczmy Pod Zaporą przy ul. Tartacznej.