Nasze zawody

3.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich

Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 24.06.2017
Data zakończenia: 24.06.2017
Lokalizacja: Hala Wielofunkcyjna pod Dębowcem
Kontakt z organizatorem: kontakt@ultrabeskid.pl
Organizator: Ultra Beskid Sport, BBOSiR, Miasto Bielsko-Biała

Informacje

     

 

Jeżeli możesz oddaj swój głos na nasz bieg w plebiscycie organizowanym przez portal BiegiGórskiePL "Najlepsze biegi górskie 2017".  Dla nas będzie to nagroda i motywacja a dla Was okazja do wyrażenia własnej opinii.

 

http://zlotakozica.b4sportonline.pl/ 

 

---

WYNIKI ON-LINE

BIEG 3 SCHRONISK (25,2km) - ZOBACZ - start o 10:00 

BIEG 5 SCHRONISK (43,5km) - ZOBACZ - start o 9:00

---

Impreza biegowa w Bielsku-Białej. Zapisy zamknięte.

--

3. Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta.

--

Dla wszystkich biegnących w zawodach 3.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich jest możliwość wygrania zegarka Suunto Spartan od naszego partnera SKLEPBIEGOWY.com w Bielsku-Białej. 

Trzeba przebiec swoją trasę!. Trzeba się pojawić do 30.06 w sklepie z numerem startowym, wydać min.50 zł i wypełnić kupon konkursowy. Polecamy bo warto! Każdy z Was, kto przebiegnie swoją trasę, ma szansę wygrać. Można np. w dzień startu po zawodach do 21.00 ;) się tam pojawić. Pamiętajcie Sklep Biegowy w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej 180 (pasaż Tesco Extra).

Warunki konkursu:
1. Odbierz pakiet startowy na półmaraton lub maraton 3. Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej, w Sklepie Biegowym Bielsko-Biała, Warszawska 180 lub* do 30/06 przyjdź z numerem startowym z mistrzostw.
2. Zrób zakupy przed lub po biegu za min. 50zł i na miejscu wypełnij kupon.
3. Przebiegnij swój dystans (tylko sklasyfikowane osoby)
4. Wymyśl oryginalne hasło motywujące do biegania i wpisz go na formularzu.
5. Ogłoszenie zwycięzcy na naszym FB 1/07/2017.
6. Odbiór nagrody wyłącznie osobisty w Sklepie Biegowym Bielsko-Biała, max. do 7/07/2017.

* możecie odebrać pakiet w piątek w Sklepie Biegowym w B-B lub sobotę na Hali Widowiskowej, aby wziąć udział w konkursie.

--

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

Witajcie!

Rozpoczęło się odliczanie godzin, minut i sekund do startu wydarzenia sportowego – 3.Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich. Nasze zawody odbędą się w sobotę 24.06.2017. W tym roku dla Was przygotowaliśmy dwie ciekawe, wymagające trasy górskie:

  • Bieg 5 Schronisk na dystansie 43,5km.

  • Bieg 3 Schronisk na dystansie 25,2km.

Dokładne opisy tras wraz z gpx znajdziecie poniżej. Prosimy o zapoznanie się z przebiegiem tras!

Oznaczenia na trasie

Trasa będzie oznaczona taśmą biało/czerwoną, malowanymi na gruncie strzałkami w kolorze zielonym fluo (UWAGA!!!) tylko w miejscach newralgicznych. Organizator nie będzie stosował innych oznaczeń poza wyżej wymienionymi. Dodatkowo na trasie będą znajdowany się oznaczenia kilometrów co 1km. Na numerach startowych będziecie mieli profil trasy wraz z informacją o punktach odżywczych i medycznych jak również o kolorach szlaków na odpowiednich kilometrach trasy. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w biegu. Zawody odbywają się na szlakach turystycznych, dlatego też prosimy o czujność, gdyż czasami zdarzają się podczas imprez sportowych „wybryki” turystów. My poczynimy wszelkie starania aby dokładnie sprawdzić oznaczenia tras biegów przed godziną startu. Na trasach będą znajdowały się punkty kontrolne z pomiarem czasu. Brak obecności na punktach kontrolnych będzie podstawą dyskwalifikacji. Planujmy również ustawienie jednej kurtyny wodnej.

Limity czasowe

W tym roku wprowadziliśmy limity na poszczególnych punktach trasy. Limity czasowe zostały tak ustawione aby każdy z Was mógł ukończyć bieg.

Pamiętajcie, że na numerze startowym jest numer telefonu alarmowego do służb medycznych. Na trasach dwóch dystansów będą umiejscowione medyczne: przy Chacie Grabowej i przy schronisku na Błatniej. Prosimy aby w razie potrzeby na trasach sobie pomagać.

Biuro zawodów:

Sklep Biegowy Bielsko-Biała, przy ul. Warszawskiej 180

piątek tj. 23.06.2017 od 16:00 do 20:00

Hala Wielofunkcyjna pod Dębowcem ul. Karbowa 26, Bielsko-Biała

dla dystansu 43,5 km w dniu imprezy tj 24.06.2017 od godz. 6:30 - 8.30

dla dystansu 25,2 km w dniu imprezy tj 24.06.2017 od godz. 7:00 – 9.30

 

Odbiór pakietu i numeru startowego z chipem

Każdy z zawodników przed odbiorem pakietu musi sprawdzić swój numer startowy na alfabetycznej liście startowej (listy będą wywieszone), wypisać czytelnie oświadczenie o stanie zdrowia. Z wypełnionym oświadczaniem zdrowia wraz z dokumentem ze zdjęciem będzie mógł ustawić się w kolejce po pakiet startowy.

 
Wyposażenie obowiązkowe
Opisane w regulaminach biegów.
 

Centrum zawodów

Hala Widowiskowo-Sportowa w Bielsku-Białej to centrum naszych zawodów. Do dyspozycji zawodników będą szatnie, toalety i prysznice. W centrum zawodów będzie znajdował się punkt medyczny. Zapraszamy także do odwiedzenie stoisk naszych partnerów w tym samochodów Renault z salonu Wektor z Bielska-Białej, materacy z Galeria Snu z Żywca, sklepu internetowego Zanhin.pl oraz stoiska Befado firmy obuwniczej z Bielska-Białej.

Meta

Na mecie każdy otrzyma wyjątkowy medal i browar Pintę, którą będziecie mogli odebrać na zewnątrz hali w namiocie 50m od linii mety.

Inne

Informujemy, że ze względów organizacyjnych nie dokonujemy już zmian na listach startowych zawodników. Prosimy o wyrozumiałość.

 

Życzymy Wam dobrej zabawy!

Organizatorzy

Ultra Beskid Sport

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Gmina Bielsko-Biała 

 

LIMITY NA TRASACH

 

KOMUNIKAT BIURA ZAWODÓW z dnia 13.06.2017

Biuro zawodów 3.Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich w dniu 13.06.2017 informuje, że ze względu na brak osób, likwiduje kategorię K50 na dystansie długim 43,5km (Bieg 5 Schronisk).

--

KOMUNIKAT BIURA ZAWODÓW z dnia 1.06.2017

Biuro zawodów 3.Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich w dniu 1.06.2017 informuje, że wprowadza zmianę dotyczącą limitów startujących.
Nowe limity to 150 osób na półmaraton - Bieg 3 Schronisk (25,3km) i 150 osób na maraton - Bieg 5 Schronisk (43,5km).
Ze względów organizacyjnych informujemy także, że osoby zarejestrowane do dnia 25.05 z nieopłaconym startowym zostały skreślone z listy zgłoszonych.
Informujemy, że nie zmieniamy wysokości wpisowego. Aktualne stawki wpisowego pozostają na niezmienionym poziomie: Półmaraton: 79 zł, Maraton: 99 zł.
Dodatkowo oznajmiamy, że w obu biegach półmaratonie i maratonie zostaje anulowana kategoria K60. Stworzono kategorie K50+.
Informujemy, że trwają zapisy za zawody biegowe dla dzieci - Bieg Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado. Limit: 100.

--

KOMUNIKAT BIURA ZAWODÓW z dnia 26.05.2017. 
Komunikat dotyczy osób bez potwierdzonej płatności za start. 
Do zawodów 3.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich został niecały miesiąc. Pamiętajcie, że do końca maja jest niższe startowe. Możecie zrealizować również przelew na konto podane w regulaminie.

Ze względów organizacyjnych, zastrzegamy sobie, że w przypadku braku opłaty, od dnia 2.06.2017 będziemy sukcesywnie usuwać z listy zgłoszonych, bez wcześniejszego powiadomienia.

--

W pakiecie m.in. rękawki na dwóch trasach biegów:

 

 

Trasa maratonu - Bieg 5 Schronisk - 43,5 km w górę 2098m / w dół 2090m

 

Trasa półmaratonu - Bieg 3 Schronisk - 25,2 km w górę 1160m / w dół 1145m   

 

ZWIASTUN 2017

 

3. Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich - PROMO [ Lemon Sniff ] from UltraBeskidSport on Vimeo.

 

ROK 2016 - ZOBACZ JAK BYŁO

2.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich - OFFICIAL [Lemon Sniff] from UltraBeskidSport on Vimeo.

 

 

 

 

ORGANIZATORZY:

 

        

ORGANIZATOR STREFY KIBICA

 

 

SPONSORZY

          

     

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

OPRAWA ARTYSTYCZNA: