Kalendarz wydarzeń

XX Półmaraton Żywiecki dookoła Jeziora Żywieckiego

Miejscowość: Żywiec
Data rozpoczęcia: 07.04.2019
Data zakończenia: 07.04.2019
Lokalizacja: Rynek
Kontakt z organizatorem: WWW.HALFMARATHON.ZYWIEC.PL
Organizator: STARTOSTWO POWIATOWE W ŻYWCU

Informacje

  

 

7 kwietnia 2019 r. (niedziela) o godz. 10:00 z Żywieckiego Rynku wyruszą uczestnicy XX Jubileuszowego Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego "O Puchar Starosty Żywieckiego".

Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowane są na Żywieckim Rynku.

BIURO ZAWODÓW

Pakiety startowe będzie można odbierać w dniu 6 kwietnia 2018 r. w godz. 8:00 – 20:00 w Biurze Informacji Turystycznej na ulicy Zamkowej 2 (obok Konkatedry NNMP) oraz w dniu startu od godz. 7:30 – 9:30 w Biurze Zawodów na Żywieckim Rynku.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez posiadanie przy sobie stosownego upoważnienia.

CO ZAWIERA PAKIET STARTOWY

- pamiątkową torbę płócienną z nazwą i datą biegu,

- pamiątkowy numer startowy z imieniem zawodnika/zawodniczki,

- pamiątkowy ręcznik lub koszulkę,

- bloczek na gorący posiłek,

- butelkę wody 0,5 l Żywiec Zdrój,

- niespodziankę przygotowaną przez Organizatora biegu

- pamiątkowy medal po ukończeniu biegu.


SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE, DEPOZYT, POSIŁEK I REKOMENDOWANE MIEJSCA PARKINGOWE

Uczestnicy będą mogli skorzystać z szatni, pryszniców, ubikacji, depozytu, parkingów oraz miejsca na posiłek. Informacje te w najbliższym czasie udostępnione zostaną na mapce, którą można będzie wydrukować i zabrać ze sobą w dniu zawodów.

STREFY CZASOWE

Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnie z wyborem podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

Strefa „Elita” czas do 1:20:00
Strefa I czas od 1:20:00 do 1:40:00
Strefa II czas od 1:40:00 do 2:00:00
Strefa III czas powyżej 2:00:00

PUNKTY ODŻYWCZE

Na spragnionych czekają 4 punkty odżywcze na 6,10, 15 i 19 kilometrze, na których będzie wydawana woda w butelkach 0,5 l.

FOTORELACJA BIEGACZY

Fotografowie z serwisu FotoMaraton.pl uwiecznią Twoje sportowe emocje w wielu punktach na trasie oraz mecie biegu.

Już kilka dni po imprezie na stronie http://www.fotomaraton.pl/ po wpisaniu numeru startowego lub nazwiska wyświetlą się wszystkie Wasze pamiątkowe zdjęcia z XX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Będzie również możliwość wygenerowania darmowego dyplomu ukończenia biegu w formacie PDF do samodzielnego wydruku.

MASAŻE PO BIEGU

Wszyscy chętni zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton będą mieli możliwość skorzystania bezpłatnie z masaży. Masażyści będą czekali na Was po biegu w namiocie w którym będą wydawane pakiety startowe.

Masaże zapewnia Hotel Żywiecki Medical Spa & Sport - Partner Półmaratonu Żywieckiego

GRAWEROWANIE MEDALU

Każdy uczestnik Półmaratonu Żywieckiego, który ukończy bieg, będzie mógł uwiecznić swój wynik na medalu za pomocą grawerowania mechanicznego.

W tym celu należy po ukończeniu biegu udać się do stoiska grawerskiego, które będzie zlokalizowane tuż obok mety i zlecić grawerowanie na poczekaniu. Za wygrawerowanie medalu będzie można zaplacić gotówką, kartą, telefonem i BLIK, a to wszystko zagwarantuje firma GrawerBus.

ATRAKCJE NA ŻYWIECKIM RYNKU

Dla wszystkich zawodników oraz kibiców przewidziane są liczne atrakcje!

Ponadto kibice będą mogli obejrzeć relację z trasy biegu na telebimie znajdującym się na Żywieckim Rynku czy też zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.