Kalendarz wydarzeń

III edycja nocnego Biegu Dwóch Szczytów

Miejscowość: Wisła
Data rozpoczęcia: 23.01.2016
Lokalizacja: Plac Bogumiła Hoffa, Wisła
Organizator: Fundacja na Rzecz Psów Pracujących

Informacje

Po raz trzeci u źródeł królowej polskich rzek, w Wiśle, odbędzie się Bieg Dwóch Szczytów. Po raz trzeci do pokonania będą dystanse odpowiadające największym szczytom - polskim Rysom i himalajskiemu Mont Everestowi, uczestnicy biegu wesprą tym samym Fundację na Rzecz Psów Pracujących.

Mało kto wie, że szkolenie psa ratownika to w sumie ok. 80 tys. zł. Fundacja na Rzecz Psów Pracujących opiekuje się nie tylko czworonogami pracującymi w GOPR, ale także psami przewodnikami, obronnymi, jak i asystentującymi. Psy co roku przechodzą specjalistyczne szkolenia, zdają egzaminy, potrzebują specjalistycznego sprzętu. Pieniądze pozyskane z cegiełki startowej wesprą finansowo fundację opiekującą się tymi niezwykłymi psiakami.

"Biegom towarzyszyć będzie tzw. cegiełka startowa. Pieniądze trafią na konto Fundacji na Rzecz Psów Pracujących a biegacze otrzymają m.in. pakiet startowy, ciepły posiłek, medal. Dzięki wsparciu sponsorów dołożymy wszelkich starań, by zwyciężcy kategorii sport otrzymali ciekawe i satysfakcjonujące biegaczy nagrody. Cały czas dopracowujemy program, staramy się, by był on atrakcyjny zarówno dla biegaczy jak i kibiców. " - pisze organizator,

Organizatorzy zapraszają w sobotę 23.01.2016 na Plac Hoffa w Wiśle już od godziny 14, gdzie czekać na biegaczy i kibiców pokazy ratownicze, prelekcje i wiele wiele niespodzianek. Start biegu jak co roku w porze nocnej. 

Zachęcamy Was do regularnego odwiedzania strony www.biegdwochszczytow.pl, do aktywności na facebookowym profilu. Do zobaczenia w Wiśle!