Kalendarz wydarzeń

II Nadwiślański Maraton na Orientację

Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Data rozpoczęcia: 01.04.2016
Lokalizacja: Zespół Szkół w Ligocie
Kontakt z organizatorem: http://nmno.nadwislanskirp.pl/
Organizator: RYTM Czechowice-Dziedzice, Winner

Informacje

W dniach 1. i 2. kwietnia na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice odbędą się zawody na orientację na kilku dystansach pod wspólną nazwą II Nadwiślański Maraton na Orientację. Do wyboru będzie kilka tras pieszych i rowerowych, od popularyzacyjnych/rekreacyjnych: piesza około 20 km (TP20), rowerowa około 50-60 km (TR50). Dla zaprawionych piechurów/ biegaczy będzie trasa około 50 km (TP50), a dla rowerzystów nie bojących się podejmować wyzwania będzie trasa rowerowa około 150 km (TR150). Dla ultramaratończyków będzie przygotowana trasa 100-kilometrowa (TP100) wiodąca w sporej części po Beskidzie Śląskim.
Wyniki tras pieszych 50 km i 100 km oraz rowerowej 150 km będą ujęte w ogólnopolskiej klasyfikacji Pucharu Polski w Maratonach na Orientację (http://pmno.pl/, http://maratony.home.pl/ppm/).


Bazą zawodów będzie Zespół Szkół w Ligocie, gdzie 1. kwietnia wieczorem będzie miał miejsce start trasy pieszej 100 km, na pokonanie której zawodnicy będą mieli 24 godziny. W sobotę 2. kwietnia wystartują uczestnicy pozostałych tras. Czasu na pokonanie tras popularyzacyjnych będą tak dobrane, by pokonanie ich w limicie było możliwe nawet z dziećmi. W miarę możliwości trasy będą wiodły z dala od ruchliwych ulic i pozwolą na obcowanie z naturą. Trasa TP20 będzie w znakomitej większości swojego przebiegu wiodła polnymi i leśnymi drogami w lasach nad Jeziorem Goczałkowickim. Limit czasu na tej trasie to prawie 6 godzin.
Na TP50 do pokonania będzie trasa, której punkty kontrolne (PK) będą rozmieszczone wokół Jeziora Goczałkowickiego. Lokalizacja punktów będzie tak dobrana, by również jak najmniej trasy wiodło drogami asfaltowymi. Limit czasu na tej trasie to 10 godzin.
TP100 to wyzwanie dla naprawdę nielicznych i „zaprawionych w boju” twardzieli. Na tej trasie PK będą rozmieszczone również w górach, co na pewno nie ułatwi pokonywania trasy, na co zawodnicy będą mieli 24 godziny.
Długie limity czasu na obu trasach rekreacyjnych są tak dobrane, by ich pokonanie było możliwe bez konieczności poruszania się na nich biegiem, czy spiesząc się podczas jazdy na trasie rowerowej. Poza tym gdyby ktoś nie czuł się na siłach do pokonania np. całej trasy TP20 może wrócić do bazy wcześniej. Nie ma konieczności zaliczenia wszystkich PK, choć właśnie liczba potwierdzonych PK decyduje o zajętym miejscu. Przykładowo osoba, która w 5 godzin zaliczy 12 punktów będzie wyżej sklasyfikowana od osoby, która w godzinę zaliczy 11 punktów. O ile jest możliwość skrócenia trasy TP20, o tyle osoby wybierające się na trasę Maraton taką możliwość będą miały mocno ograniczoną ze względu na przeszkodę jaką stanowi Jezioro Goczałkowickie, które trzeba po prostu obejść.
O ile jest możliwość skrócenia trasy TP20, o tyle osoby wybierające się na trasę Maraton taką możliwość będą miały mocno ograniczoną ze względu na przeszkodę jaką stanowi Jezioro Goczałkowickie, które trzeba po prostu obejść.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę Maratonu: http://nmno.nadwislanskirp.pl/
lub na Facebooka: www.facebook.com/NadwislanskiRP (nie wymaga posiadania konta na FB).

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów: Grupy Biegowej Rozbiegamy To Miasto - Czechowice-Dziedzice (www.RozbiegamyToMiasto.pl), Miejskiego Towarzystwa Sportowego Winner w Czechowicach-Dziedzicach: (www.winner.org.pl) oraz Zespołu Szkół w Ligocie.