Kalendarz wydarzeń

Bielsko-Biała Nocą - 3 bieg

Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 19.11.2015
Lokalizacja: Hala Wielofunkcyjna pod Dębowcem
Kontakt z organizatorem: www.bielskobialanoca.pl
Organizator: TKKF BESKIDEK, BBOSIR, O-TEAM

Informacje

  

Tegoroczny cykl miejskich zawodów w biegu na orientację Bielsko-Biała Nocą będzie się składał z trzech etapów edycji jesiennej (wrzesień – listopad) i etapu zimowego (grudzień). Zawody tak jak rok temu są ogólnodostępne. Mapy i trasy są przygotowywane zarówno dla biegaczy, którzy już mają doświadczenie w orientacji sportowej, jak i dla tych którzy chcą spróbować biegania z mapą. Oddzielna trasa przewidziana jest dla zespołów rodzinnych.

Trzecie zawody jesiennej edycji Bielsko-Biała Nocą 2015 odbędą się 19 listopada 2015 (czwartek) w bielsku-Białej przy Hali Wielofunkcyjnej pod Dębowcem. Centrum zawodów to Hala Pod Dębowcem, ul. Karbowa. Start godz. 19:00.

W tym roku kilka zmian w stosunku do zawodów ubiegłorocznych. Przede wszystkim będzie trochę inny podział na kategorię. Dla zawodników mających już doświadczenie w bieganiu z mapą będą przygotowane dwie trasy:

  • A (długość ok. 3,0 km) – dla biegaczy mających już doświadczenie w orientacji sportowej, start indywidualny z oddzielną klasyfikacją dla kobiet i mężczyzn. Polecana dla tych naprawdę PROFI.
  • B (długość ok. 2,0 km) - dla biegaczy mających już doświadczenie w orientacji sportowej, start indywidualny z oddzielną klasyfikacją dla kobiet i mężczyzn. Polecana dla najmłodszych, jak i dla najstarszych zawodników.

Dla osób początkujących lub tych, którzy nadal pewniej się czują w zespołach 2-osobowych przygotowana będzie trasa C (długość ok. 1,5 km) z oddzielną klasyfikacją dla kobiet, mężczyzn, zespołów mieszanych. Oprócz klasyfikacji w każdym etapie będzie prowadzona klasyfikacja generalna całej jesiennej edycji. Warunkiem zaliczenia punktów do klasyfikacji generalnej jest start w tej samej kategorii oraz w tym samym składzie zespołu (dotyczy zespołów w kategorii C) w trakcie całego cyklu. Dla zespołów rodzinnych (rodzice z dziećmi do lat 12) będzie przygotowana trasa R. W tej kategorii nie będzie klasyfikacji zespołów za wynik. Drobne upominki otrzymają wszystkie dzieci, a w klasyfikacji łącznej za wszystkie etapy zostaną nagrodzone najbardziej aktywne rodziny.

Tegoroczne nasze zawody, podobnie jak rok temu, będą nie tylko okazją do aktywnie spędzonego czasu, do potrenowania biegania z mapą, ale przede wszystkim będą fajną zabawą.

ORGANIZATORZY: