Kalendarz wydarzeń

Bielsko-Biała Nocą

Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 24.09.2015
Lokalizacja: Pływalnia Start
Kontakt z organizatorem: www.bielskobialanoca.pl
Organizator: TKKF Beskidek, BBOSiR, O-Team

Informacje

  

Tegoroczny cykl miejskich zawodów w biegu na orientację Bielsko-Biała Nocą będzie się składał z trzech etapów edycji jesiennej (wrzesień – listopad) i etapu zimowego (grudzień). Zawody tak jak rok temu są ogólnodostępne. Mapy i trasy są przygotowywane zarówno dla biegaczy, którzy już mają doświadczenie w orientacji sportowej, jak i dla tych którzy chcą spróbować biegania z mapą. Oddzielna trasa przewidziana jest dla zespołów rodzinnych.

Pierwsze zawody jesiennej edycji Bielsko-Biała Nocą 2015 odbędą się 24 września 2015 (czwartek) w Mikuszowicach Śląskich. Centrum zawodów to Pływalnia „START” ul. Startowa. Start godz. 19:00.

W tym roku kilka zmian w stosunku do zawodów ubiegłorocznych. Przede wszystkim będzie trochę inny podział na kategorię. Dla zawodników mających już doświadczenie w bieganiu z mapą będą przygotowane dwie trasy:

  • A (długość ok. 3,0 km) – dla biegaczy mających już doświadczenie w orientacji sportowej, start indywidualny z oddzielną klasyfikacją dla kobiet i mężczyzn. Polecana dla tych naprawdę PROFI.
  • B (długość ok. 2,0 km) - dla biegaczy mających już doświadczenie w orientacji sportowej, start indywidualny z oddzielną klasyfikacją dla kobiet i mężczyzn. Polecana dla najmłodszych, jak i dla najstarszych zawodników.

Dla osób początkujących lub tych, którzy nadal pewniej się czują w zespołach 2-osobowych przygotowana będzie trasa C (długość ok. 1,5 km) z oddzielną klasyfikacją dla kobiet, mężczyzn, zespołów mieszanych. Oprócz klasyfikacji w każdym etapie będzie prowadzona klasyfikacja generalna całej jesiennej edycji. Warunkiem zaliczenia punktów do klasyfikacji generalnej jest start w tej samej kategorii oraz w tym samym składzie zespołu (dotyczy zespołów w kategorii C) w trakcie całego cyklu. Dla zespołów rodzinnych (rodzice z dziećmi do lat 12) będzie przygotowana trasa R. W tej kategorii nie będzie klasyfikacji zespołów za wynik. Drobne upominki otrzymają wszystkie dzieci, a w klasyfikacji łącznej za wszystkie etapy zostaną nagrodzone najbardziej aktywne rodziny.

Mamy nadzieję, że tegoroczne nasze zawody, podobnie jak rok temu, będą nie tylko okazją do aktywnie spędzonego czasu, do potrenowania biegania z mapą, ale przede wszystkim będą fajną zabawą.

ORGANIZATORZY: