Kalendarz wydarzeń

Biegniemy z Mają dla Zuzi i Zuzi

Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 21.09.2019
Lokalizacja: Karczma pod Zaporą - Wapienica
Kontakt z organizatorem: W regulaminie
Organizator: LUDZIE DOBREJ WOLI, FUNDACJA „ISKIERKA”

Informacje

   

Już po raz szósty zapraszamy na organizowany Bieg Charytatywny. 

Biegniemy z Mają dla …to bieg charytatywny organizowany co roku w Bielsku – Białej. Celem Biegu jest okazanie wsparcia oraz zbiórka pieniężna na rzecz dziecka z chorobą nowotworową z naszego regionu. W tym roku pobiegniemy dla dwóch 4-letnich dziewczynek z Bielska-Białej : Zuzi Wach i Zuzi Szymańskiej.
Bieg odbędzie się 21 września o godz.11:00.
Za zbiórkę pieniężną podczas trwania biegu odpowiada współorganizator biegu - Fundacja Iskierka, która obejmuje swoim patronatem dzieci ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Dzięki wsparciu licznych sponsorów uczestnictwo w Biegu jest darmowe, a uczestnicy biegu zamiast wpisowego wrzucają dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczana na jest na wsparcie leczenia klinicznego chorego dziecka.
 
Pierwsza edycja biegu „Biegniemy dla Mai” miała miejsce 23 listopada 2014 roku. Zorganizowała ją grupa przyjaciół rodziców 4-letniej wówczas Mai, u której wykryto nowotwór złośliwy. Niespodziewanie duża frekwencja (ok. 1500 osób) oraz pozytywny odzew w środowisku biegaczy sprawiły, iż zdecydowaliśmy się tą wspaniałą akcję kontynuować i pomagać kolejnym, leczonym onkologicznie dzieciom.
 
W tym roku odbędzie się już szósta edycja biegu. Bieg każdorazowo gromadzi ponad 1000 uczestników – zarówno dorosłych jak i dzieci. Podobnie jak w poprzednich latach spotykamy się w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Trasa biegu to tzw. pętla nad Zaporą w Wapienicy. Trasa przebiega w całości na terenie Nadleśnictwa Bielsko, które co roku obejmuje bieg Patronatem Honorowym. Ze względu na charakter biegu, nie ma pomiaru czasu, klasyfikacji końcowej biegu ani limitów czasowych. Każda forma pokonania trasy jest możliwa : bieg, marsz, marsz Nordic Walking. Na Biegu gromadzą się co roku zarówno doświadczeni biegacze oraz osoby, które po raz pierwszy mierzą się z trudem pokonania tak długiego dystansu. Poza Biegiem Głównym odbywa się także Bieg Rodzinny na dystansie 2,5 km. W Biegu Rodzinnym startują często całe rodziny – dozwolony jest start z wózkiem dziecięcym oraz czworonożni „zawodnicy”.
 
 
To już tradycja - w dniu wydarzenia możecie nie tylko pobiec, ale …. możecie również pomóc ścinając swoje włosy !!!! To już czwarta edycja akcji i nieodłączna część wydarzenia. 
Bo pomagać można na wiele sposobów. 
Jak to zrobić ? To proste:
- Minimalna długość włosów do ścięcia : 25 cm.
- Zgłoszenia pod tym linkiem: https://forms.gle/9HaLo4sUgDYvgx7K9
- W dniu wydarzenia na parkingu w Wapienicy pod Zaporą stanie #hairtruck udostępniony nam przez Kevin Murphy Polska - to prawdziwy mini salon fryzjerski na kółkach.