Kalendarz wydarzeń

Biegniemy z Mają dla Klaudii

Miejscowość: Wapienica- Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 18.10.2015
Lokalizacja: Wapienica, Karczma pod Zaporą
Kontakt z organizatorem: Regulamin biegu
Organizator: Przyjaciele rodziców Klaudii i Mai

Informacje

Serdecznie zapraszamy na Bieg Charytatywny. Jego celem jest wsparcie 9-letniej Klaudii, która od 2011 roku dzielnie walczy z chorobą nowotworową.

"Spotykamy się w niedzielę, 18 października w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy). Start Biegu Głównego (dystans ok. 10km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Podobnie jak w zeszłym roku na najmłodszych uczestników liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Po zakończeniu biegu w planie ciepła przekąska" - piszą organizatorzy.

Impreza ma na celu wsparcie Klaudii i jej rodziny. Klaudia zachorowała w listopadzie 2011 roku. Pierwsze objawy choroby rozpoczęły się od zapalenia stawu biodrowego objawiającego się bólami głowy, kręgosłupa oraz nóg. Na podstawie badania histopatologicznego ostatecznie postawiono rozpoznanie NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY – NEUROBLASTOMA w IV stopniu zaawansowania klinicznego. Klaudia była leczona w Zabrzu, w Krakowie Prokocimiu, w Gliwicach, we Wrocławiu. Obecnie przebywa w klinice Pediatric Hematology and Oncology w Greifswaldzie w Niemczech.
Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć leczenie Klaudii Pająk. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na bardzo kosztowne leczenie Klaudii.

 

Zapisy na bieg rodzinny: 2,5 km

Zapisy na bieg główny: 10 km

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w biegu, a chciałaby wesprzeć Klaudię mogą dokonywać wpłat w postaci darowizny na podany poniżej numer subkonta :


Fundacja „Iskierka” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
02-460 Warszawa, ul. Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta :
54 1050 0099 6781 1000 1000 0198
Hasło „KLAUDIA PAJĄK”

Serdecznie zapraszamy!
Wspólnie pomóżmy Klaudii wygrać walkę z chorobą!