Kalendarz wydarzeń

Biegniemy z Mają dla Alana

Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 07.10.2018
Data zakończenia: 07.10.2018
Lokalizacja: Karczma pod Zaporą - Wapienica
Kontakt z organizatorem: w regulaminie
Organizator: Ludzie dobrej woli, Fundacja „Iskierka”

Informacje

  

Już po raz piąty zapraszamy na organizowany Bieg Charytatywny. 

W tym roku pobiegniemy dla 12 letniego Alana z Wapienicy w Bielsku-Białej. Alan bardzo chciał wystartować w zeszłorocznym biegu dla Mai i Hani. Niestety choroba pokrzyżowała jego plany.

We wrześniu 2017 roku, u Alana zdiagnozowano rozległy guz kości biodrowej - Mięsak Ewinga. Alan rozpoczął chemioterapię. Okazało się też, że guz dał przerzuty do płuc. Aktualnie chłopiec ma za sobą trzy operacje – w lutym przeszedł operację stawu biodrowego, w kwietniu operowano lewe płuco, a kilka dni temu prawe. Obecnie Alan przebywa w szpitalu w Warszawie – jest w trakcie chemioterapii i radioterapii. Choć nieznany jest koniec leczenia chłopiec dzielnie walczy z chorobą.


Spotykamy się w niedzielę, 7 października w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Start Biegu Głównego (dystans ok. 10km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po Biegu na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Po zakończeniu biegu w planie ciepły posiłek. 

Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć Alana. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego i rehabilitację Alana. 

Od soboty (6 października) zapisy możliwe tylko w dniu biegu w Biurze Biegu w godzinach 8:00 - 10:00. Regulamin biegu dostępny powyżej.
Osoby, które nie mogą wziąć udziału w biegu, a chciałyby wesprzeć Alana, mogą dokonywać wpłat w postaci darowizny na podane poniżej konto :

Fundacja „Iskierka” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
02-047 Warszawa, ul. A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta :
65 1050 0099 6781 1000 1000 0679

Tytul przelewu „Biegniemy dla Alana”

1% KRS 0000248546
Cel szczegółowy „Alan Mikołajczyk” 

Serdecznie zapraszamy!