Kalendarz wydarzeń

Biegniemy dla Kuby

Miejscowość: Bestwina
Data rozpoczęcia: 10.06.2017
Data zakończenia: 10.05.2017
Lokalizacja: OSP Janowice
Kontakt z organizatorem: Jacek: 602767786
Organizator: Ludzie dobrej woli

Informacje

Bieg charytatywny wystartuje w Janowicach (gmina Bestwina) w sobotę 10 czerwca o 10:00. Do wyboru mamy dwie trasy: główną - 10 i rodzinną - 3,5 km. Do 9 czerwca można zapisać się przez profil FB biegu (ZOBACZ), a w dniu startu na miejscu, w biurze zawodów, czynnym w godz. 8:00-10:00. Wpisowe wrzuca się do skarbonki w biurze zawodów: minimalna kwota, to 5 złotych. Górną granicę wyznaczają sami zawodnicy. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone w całości na pomoc dla Kuby.

Kto to jest Kuba?
Kuba, to autystyczny chłopiec. Nie jest chory. Żyje nie we własnym, ale naszym wspólnym świecie. Trochę inaczej go odbiera, niż większość z nas. Nie lubi ciszy, ani zmian, boi się nowych miejsc i ludzi. Najchętniej nosiłby te same ubrania i jadł wciąż jednakowe potrawy. Kiedy urośnie, nie porozmawia o byle czym, będzie do bólu konkretny i zorganizowany, choć obdarzony specyficznym poczuciem humoru. Będzie pięknym człowiekiem. Chcemy mu w tym pomóc.

Gdzie pobiegniemy?
Bieg zaczyna się i kończy w centrum Janowic, na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, naprzeciw kościoła. Malownicza trasa dziesięciokilometrowa, na którą ruszymy o 10:00, prowadzi najpierw przez las, a następnie wśród domów i pól uprawnych pogranicza Janowic, Bestwiny i Bielska-Białej. Jest mnóstwo krótkich i łagodnych zbiegów i podbiegów. Po drodze będą dwa punkty z napojami. Limit czasowy do pokonania tej części biegu wynosi 150 minut.

 

Trasa o długości trzech i pół kilometra ruszy o 10:20 i zatoczy pętlę wokół centrum Janowic. Można ją przebiec, przetruchtać, przemaszerować samemu bądź - co bardziej wskazane - w gronie rodzinnym, także z dziećmi w wózkach, w czasie nie przekraczającym 120 minut.
Podczas biegu nie przewiduje się pomiaru czasu ani klasyfikacji końcowej. Każdy, kto ukończy wybraną trasę, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Wśród uczestników rozlosujemy również ofiarowane przez sponsorów upominki. Będzie też kuchnia polowa i prosto z palarni - kawa.

Zawodnicy
Zapraszamy do udziału w biegu dla Kuby wszystkich, którzy mogą przyłączyć się do ekipy pięknego biegu: w pięknym czasie, pięknym miejscu i w pięknym celu. Niech ci, którzy mają dużo pieniędzy, wrzucą do skarbonki, ile chcą, a ci, którzy mają ich w sam raz, albo niewiele, niech dadzą, ile mogą. Po każdym z nas tylko tyle pozostanie, ile dobrego zrobiliśmy w życiu.
Osoby pełnoletnie ruszą do biegu na własną odpowiedzialność. Ci, którzy mają więcej niż 16 ale mniej niż 18 lat potrzebują pisemnej zgody rodziców. Zawodnicy poniżej 16. roku życia mogą pobiec tylko pod opieką osoby dorosłej.
W drodze trzeba uważać na innych uczestników ruchu, słuchać wolontariuszy, strażaków i policjantów, którzy będą zabezpieczać trasę, trzymać się skraja jezdni lub chodnika - w miejscu, gdzie jest.

Kilka dobrych rad
Obie trasy prowadzą wyłącznie drogami asfaltowymi, więc buty terenowe i górskie lepiej zostawić w domu. Zważywszy na termin biegu, trzeba się liczyć z możliwością pięknego, choć doskwierającego słońca, a trasa w większości prowadzi terenami otwartymi, na których trudno o kawałek cienia. Więc trzeba włożyć coś jasnego na głowę i pomyśleć o bidonie czy choćby butelce wody mineralnej. Punkty nawodnienia będą na 5. i 8. kilometrze biegu głównego i w połowie biegu rodzinnego. Może też padać. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Nie ma bowiem złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania.
Poczucie bezpieczeństwa będą gwarantować nie tylko służby porządkowe, ale również obecność karetki pogotowia. I będzie profesjonalna rozgrzewka. Najpierw, o 9:40 uczestników biegu rodzinnego rozrusza Majka Konarska z Centrum Kettlebell w Czechowicach-Dziedzicach. Kiedy tylko o godz. 10:00 bieg rodzinny wystartuje, uczestników biegu głównego weźmie w obroty Dorota Łaba, Trener Biegam Bo Lubię i instruktor Modelarni.
Prócz czegoś na przebranie po biegu, w zasadzie potrzebna jest jeszcze tylko porcja dobrego humoru, pozytywne nastawienie i szczypta dobrych chęci. Zatem: do zobaczenia w Janowicach w sobotę 10 czerwca.

 

---

Polecamy: 24.06.2017. Zapisy trwają.