Kalendarz wydarzeń

Biegnę z Mają dla Hanii

Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rozpoczęcia: 09.10.2016
Data zakończenia: 09.10.2016
Lokalizacja: parking Zapora
Kontakt z organizatorem: biegniemyzmaja@gmail.com
Organizator: Ludzie dobrej woli

Informacje

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Państwa na Bieg Charytatywny, który odbędzie się w Bielsku-Białej. Tym razem celem jest wsparcie 3-letniej Hani Szymborskiej, zmagającej się z białaczką.


Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy pobiegliśmy dla Mai Piątek. Frekwencja biegu przerosła nasze oczekiwania, dlatego Organizatorzy postanowili powtórzyć akcję rok później. W zeszłym roku wraz z Mają pobiegliśmy dla Klaudii, która niestety po paru miesiącach przegrała walkę z nowotworem. My jednak chcemy kontynuować akcję i w tym roku znów biegniemy, aby wesprzeć chorą Hanię Szymborską.

Spotykamy się w niedzielę, 9 października w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Start Biegu Głównego (dystans ok. 10km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po Biegu na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. W tym roku organizatorzy przygotowali także kilka akcji towarzyszących wydarzeniu: 

- Akcja oddawania włosów: organizowana we współpracy z "Fundacją Przyjaźni We girls" zbiórka włosów na darmowe peruki dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.
- Akcja „Książka za książkę”, podczas której najmłodsi uczestnicy biegu będą mogli podarować książkę wraz z dedykacją na rzecz dziecięcych oddziałów nowotworowych.
- Strefa informacyjna Fundacji Iskierka, gdzie uczestnicy Biegu będą mogli dowiedzieć się o profilaktyce, zdrowym żywieniu, porozmawiać ze specjalistami. 
- Stoisko Krwiodawstwa Katowice, gdzie będzie możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku.

O szczegółach wszystkich akcji -  strona wydarzenia (ZOBACZ). Po zakończeniu biegu w planie ciepła przekąska. 

Impreza ma na celu wsparcie chorej Hani. Hania Szymborska to pełna energii i ogromnej ciekawości trzylatka. W sierpniu 2015 roku stan zdrowia dziewczynki uległ nagłemu pogorszeniu, Hania trafiła do szpitala – padła diagnoza : ostra białaczka szpikowa. Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu i intensywnej chemioterapii dziewczynka wróciła do domu. Niestety w kwietniu 2016 roku podczas terapii podtrzymującej pojawił się ból nogi. Dokładniejsze badania potwierdziły wznowę białaczki. Dla Hani po trzech miesiącach spędzonych w domu przyszedł kolejny trudny czas w szpitalu i zintensyfikowane leczenie przygotowujące do przeszczepu szpiku kostnego. Aktualnie Hania przebywa w szpitalu po przeszczepie szpiku, walczy z kolejnym Gvhd (Choroba przeszczep przeciwko gospodarzowi), ale powoli odzyskuje siły i walczy dalej, mimo przyspieszonego kursu dojrzewania.. Mocno trzymamy kciuki za Hanię i powodzenie planowanego leczenia. 

Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć chorą Hanię Szymborską. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na leczenie Hani. 

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w biegu, a chciałaby wesprzeć Hanię Szymborską, mogą dokonywać wpłat w postaci darowizny na podany poniżej numer subkonta :

Fundacja „Iskierka” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
02-460 Warszawa, ul. Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta :
92 1050 0099 6781 1000 1000 0484
1% KRS 0000248546
Cel szczegółowy „HANIA SZYMBORSKA” 

Serdecznie zapraszamy! 
Wspólnie pomóżmy Hani wygrać walkę z chorobą!