Kalendarz wydarzeń

Baran Trail Race

Miejscowość: Węgierska Górka
Data rozpoczęcia: 09.09.2017
Data zakończenia: 09.09.2017
Lokalizacja: deptak przy Hali Widowiskowo Sportowej
Kontakt z organizatorem: kontakt@baranrace.pl
Organizator: Michał Loska

Informacje

  

I edycja biegu górskiego  Baran Trail Race w Węgierskiej Górce na dystansie 25 km.

Baran Trail Race to debiutujące wydarzenie na mapie biegów trailowych w Polsce.
Dokładnie 9 września 2017r. w Węgierskiej Górce 250 biegaczy zmierzy się z drugim pod względem wysokości szczytem (po Skrzycznem) w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego – BARANIĄ Górą ( 1220 m n.p.m.).
Dokładnie o godzinie 10:00, z deptaku obok nowoczesnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce (gdzie znajdować się będzie punkt odbioru pakietów startowych), wystartuje 250 biegaczy, przed którymi do pokonania będzie 25 wymagających kilometrów, z sumą 800m przewyższeń.


Początkiem trasy będzie szlak czerwony, którym biegacze będą się wspinać przez Glinne, Magurkę Radziechowską i Magurkę Wiślańską, by w końcu, po uzupełnieniu poziomu energii na punkcie regeneracyjnym, stanąć na malowniczym szczycie Baraniej Góry.
Szczyt ten jest doskonałym punktem widokowym, oferującym panoramę gór trzech państw: Polski, Czech i Słowacji, więc Ci, którzy zdecydują się na krótki odpoczynek, właśnie tutaj zakosztują go najlepiej.
Po osiągnięciu Baraniej Góry przed trailowcami dość techniczny i wymagający zbieg – w pierwszej kolejności czerwonym, później czarnym i na końcu zielonym szlakiem. Po drodze będzie można uzupełnić płyny na drugim punkcie odżywczym.
Wraz z metą na naszych uczestników czekać będzie moc atrakcji i oczywiście nagrody. Każdy finisher otrzyma unikatowy, odlewany medal, piwko, którym obleje swój sukces oraz posiłek na pasta party, gdzie do wyboru będą zarówno makarony z mięsem jak i wegetariańskie.
Opłata za udział w biegu to 60 zł. do końca lipca i 80 zł. do końca sierpnia bieżącego roku. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową www.baranrace.pl w zakładce ZAPISY.
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności, wytrzymałości oraz wytrwałości podczas 25-kilometrowego biegu malowniczymi, jodłowo-bukowymi lasami w pierwszej edycji „Baran Trail Race”.

Kontakt: Michał Loska 796 246 842 / email: kontakt@baranrace.pl